رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶
  • کد خبر : ۲۷۵
  • چاپ خبر : انتخاب افراد صاحب‌نظر علمی در کمیته ویژه حادثه پلاسکو اقدامی درخور تقدیر بود
تابش-225x300
تابش:

انتخاب افراد صاحب‌نظر علمی در کمیته ویژه حادثه پلاسکو اقدامی درخور تقدیر بود

  نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اقدام رئیس جمهور در تعیین کمیته ویژه بررسی حادثه پلاسکو و انتخاب اعضای آن از بین متخصصین را اقدامی درخور تقدیر عنوان کرد. محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه هر مسأله‌ای که در کشورمان اتفاق می‌افتد فراتر از اینکه از ابعاد علمی و فنی […]

 

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اقدام رئیس جمهور در تعیین کمیته ویژه بررسی حادثه پلاسکو و انتخاب اعضای آن از بین متخصصین را اقدامی درخور تقدیر عنوان کرد.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه هر مسأله‌ای که در کشورمان اتفاق می‌افتد فراتر از اینکه از ابعاد علمی و فنی به آن مسأله پرداخته شود شاهد غلبه حاشیه بر متن و سیاسی شدن موضوع هستیم.

وی افزود: یکی از اقدامات درخور تقدیر آقای رئیس جمهور این بود که کمیته‌ای را متشکل از افراد صاحب‌نظر علمی که آدم‌های سیاسی نبودند و کارشان ماهیت سیاسی نداشته برای بررسی حادثه ساختمان پلاسکو انتخاب کردند که این می‌تواند نشانه خوبی باشد که در مسائل تخصصی باید از مجموعه ظرفیت انسان‌های متخصص و البته دلبسته به انقلاب و حافظ منافع مردم استفاده کنیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس، یادآور شد: این انتخاب رئیس جمهور کار شایسته و مبارکی است و امیدواریم با توجه به ماهیت تخصصی هیأت نتایجی که از آن بیرون می‌آید را محترم بدانیم اگر هم ضعف و کاستی در کار وجود داشته باشد درصدد رفع آن بربیایند و سعی نکنند اقدام خودشان را توجیه کنند.

تابش یادآور شد: پیام حادثه تأسف‌بار پلاسکو این بود که باید بیشتر به علم، تخصص، بکارگیری انسان‌های متخصص و شایسته و رعایت ضوابط با استانداردهای فنی در همه شئون کارمان اتکا کنیم.

نایب رئیس فراکسیون امید در پایان، گفت: خوشحالیم کمیته ویژه‌ای که از سوی رئیس جمهور مأمور شدند تخصص‌های مختلفی دارند و می‌توانند موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کنند. ما معتقدیم نتیجه کار آنها نباید صرفاً رفع کاستی‌ها یا تعیین مقصرین احتمالی باشد بلکه نتیجه آن باید به کل سطوح تخصصی تعمیم پیدا کند که با دید ظریف و بکارگیری قابلیت‌های متخصصین کشور کارشان را انجام دهند و نظارت و بازرسی‌های دوره‌ای را نیز داشته باشند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات