رفتن به بالا
  • دوشنبه - 30 ژانویه 2017 - 17:57
  • کد خبر : ۲۶۹
  • چاپ خبر : در زمان دولت اصلاحات به من گفتند «آکادمیک‌ترین آخوند هستی»
علم‌الهدی:

در زمان دولت اصلاحات به من گفتند «آکادمیک‌ترین آخوند هستی»

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در سال ۷۶ دولت اصلاحات در این کشور سرکار آمد به من گفتند “آکادمیک‌ترین آخوند هستی چرا که نه تنها در دانشگاه فعالیت کردی بلکه دانشگاه تاسیس کردی.” آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با ائمه جماعات و مسئولان دانشگاه‌های پیام نور کل کشور که […]

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در سال ۷۶ دولت اصلاحات در این کشور سرکار آمد به من گفتند “آکادمیک‌ترین آخوند هستی چرا که نه تنها در دانشگاه فعالیت کردی بلکه دانشگاه تاسیس کردی.”

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با ائمه جماعات و مسئولان دانشگاه‌های پیام نور کل کشور که در محل حسینیه دفتر امام جمعه مشهد مقدس برگزار شد اظهار داشت: امیدوارم شما در این سفر بیش از تمام بهره‌برداری علمی و تحقیقاتی خود، از انفاس قدسیه امام هشتم(ع) استفاده کنید چون وجود اقدس ایشان در این راستا خصوصیاتی ویژه دارد.

وی افزود: همه ائمه نور واحد هستند اما هر امام مظهر الطاف خاصی است و امام رضا(ع) امام رئوف است بنابراین در مسئله تبلیغ، سخن، بیان و منطق کسانی که به امام هشتم متوسل شوند از توفیقات خاصه بهره‌مند هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از مصادیق رأفت امام هشتم این است که انسان‌ها را در بحث تبلیغ می‌سازند بنابراین امیدوارم بهره‌مندی شما از عنایات رأفت امام هشتم به مراتب بیشتر از مطالعات و فعالیت‌های علمی باشد‌.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه شما ائمه جماعات دانشگاه سربازاران پر محتوا و پرمایه در عرصه‌های خطرناک آکادمیک هستید گفت: در عالم طلبگی موفق‌ترین دانشگاه کشور که بدنه کارگزاری این کشور در امور سیاسی و فرهنگی را تامین می‌کند دانشگاه امام صادق(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب رابطه‌ای بین دانشگاه و حوزه نبود و رضا خان دانشگاه را به عنوان رقیب حوزه تاسیس کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه جوهره طلبه دو سرمایه است، تصریح کرد: سرمایه نخست طلبه اخلاص است بدین معنا که هرچه نوکری آقا امام زمان (عج) اقتضا کند انجام دهد و به یاد داشته باشد در هر لباس و فضایی نوکر آقا است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه دوم طلبه این است که به جز خدا و امام زمان(عج) هیچ کسی را نبیند، گفت: در سال ۷۶ دولت اصلاحات در این کشور سرکار آمد به من گفتند ” آکادمیک‌ترین آخوند هستی چرا که نه تنها در دانشگاه فعالیت کردی بلکه دانشگاه تاسیس کردی اما با موضع‌گیری سیاسی شخصیت آکادمیک خودت را بین بردی که بنده گفتم من نوکر در خانه اربابم”، نوکری یک روز اقتضا می‌کند دانشگاه بسازیم یک روز اقتضا می‌کند در برابر جریانات سیاسی سینه چاک کرده و بایستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا تا مرز بالاتر از کشته شدن یعنی از دست دادن آبرو و حیثیت نیز می‌ایستیم چرا که ما از خود حیثیتی نداریم و آبرو و از حیثیت خود را از آقا گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اگر در فضای دانشگاه فراموش کنید طلبه هستید ذلیل‌ترین انسان‌ها هستید، گفت: فضای دانشگاه مرا نگرفت بلکه فضا تحت تاثیر منِ طلبه قرار گرفت.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: بنابراین در هیچ موقعیتی نوکری فراموش نکنیم و ژست و چهره زندگی خود را عوض نکنیم. ژست طلبگی نباید تغییر کند و فضاها ما را نگیرد.

وی با بیان اینکه نباید تحت تاثیر فضای دانشگاه و در کنار اساتید بودن به عنوان آخوند آکادمیک قرار بگیریم، گفت: ما در همه حال طلبه هستیم و شما در روحیه استاد و دانشجو اثر می‌گذارید و اگر ما طلبه‌ها نتوانیم دانشگاه را مدیریت دینی کنیم رسالت خود را در این انقلاب انجام نداده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه پایگاه دشمن در جنگ نرم دانشگاه است، ادامه داد: دشمن هنوز به حوزه راه پیدا نکرده و بهترین منشا نفوذ دانشگاه است که در سر جامعه قرار دارد بنابراین اگر در نوکری خود فضا را تحت تاثیر ارزش‌های دین قرار ندهید شما در نوکری آقا کم آورده‌اید.

آیت‌الله علم‌الهدی با تاکید بر اینکه با فرهنگ طلبگی در جامعه آکادمیک ظاهر شویم، خاطرنشان کرد: اگر قبول داریم خداوند بهشتی آفریده و جزای خیرات ما را در بهشت می‌دهد پس می‌دانیم که خدا برای ما کم نگذاشته است و این باورمندی برای شما طلبگان جوان ارزش دارد.

وی با اشاره به اینکه در این دنیا تمام خوشگذرانی مدتی بیش نیست، تصریح کرد: پیری به معنای ناتوانی نیست بلکه انسان پیر دیگر از چیزی خوشش نمی‌آید و نشاط و شادابی از انسان گرفته می‌شود بنابراین دوره خوشگذرانی انسان دوره جوانی است که تمام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: اگر طلبه امروز در جوانی از بسیاری از هوس‌ها گذشت و نوکری آقا را محور قرار داد، چنین فردی وجودش موثر است و در هر فضایی بهترین اثرگذاری را دارد.

علم‌الهدی با بیان اینکه مدیریت دینی از طریق فراموش نکردن فرهنگ طلبگی میسر می‌شود گفت: ارباب همه چیز را تامین می‌کند بنابراین طلبه باید در هر فضایی ژست نوکری خود برای ارباب را به‌هم نزند.

وی خاطرنشان کرد: امید است با اخلاص کامل نام ما در نام نوکران امام زمان(عج) ثبت شود و حضرت ما را گزینش کنند، بپذیرند و سعادت ما در دنیا و آخرت تامین کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به تفاوت معنی فرد سیاسی بودن با سیاستمدار بودن گفت: سیاست زده و سیاسی شدن خوب نیست اما طلبه سیاستمدار می‌شود و مسئولیت سیاسی را قبول می‌کند بنابراین یادمان نرود که برای بازار کار طلبگی از موقعیت‌های سیاسی نظیر انتخابات استفاده کنیم.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مهم این است از این بازار به‌وجود آمده در توسعه ارزش‌های دینی استفاده کنیم و براساس اصول و معیاری که به آن قائل هستیم گام برداریم.

وی ادامه داد: طلبه سیاست را در راستای اصول خودش پیش می‌برد و بهترین سعادت و خوشبختی این است که از موقعیت‌های برای توسعه طلبگی خود استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در عرصه سیاست از هیچ چیز و هیچ کس نترسید برای یک طلبه هیچ چیز بدتر از ترس نیست.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات