رفتن به بالا
  • یکشنبه - 5 فوریه 2017 - 00:20
  • کد خبر : ۴۷۶
  • چاپ خبر : تعلیق فرمان ترامپ این بار در وزارت امنیت داخلی امریکا

تعلیق فرمان ترامپ این بار در وزارت امنیت داخلی امریکا

وزارت امنیت داخلی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به آمریکا را به حالت تعلیق درآورده است. به گزارش صدای اصلاحات ، سخنگوی این وزارتخانه همچنین اعلام کرده که درخواست اضطراری برقراری دوباره فرمان اجرایی دونالد ترامپ را به مقام های قضایی ارائه خواهد داد. پیش […]

وزارت امنیت داخلی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به آمریکا را به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش صدای اصلاحات ، سخنگوی این وزارتخانه همچنین اعلام کرده که درخواست اضطراری برقراری دوباره فرمان اجرایی دونالد ترامپ را به مقام های قضایی ارائه خواهد داد.

پیش تر با دستور قاضی دادگاهی در ایالت واشنگتن حکم لغو موقت اجرای فرمان ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران صادر شد.

با وجود اینکه دولت آمریکا گفته بود که ایالتهای آمریکا در جایگاه حقوقی نیستند که حکم دولت فدرال را نقض کنند اما قاضی جیمز روبارت از شهر سیاتل این نظر کاخ سفید را نپذیرفت و فرمان دونالد ترامپ را «ناقض قانون اساسی» توصیف کرد.

اقدام وزارت امنیت داخلی آمریکا پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ در توییتر خود در واکنش به اقدام قاضی دادگاه سیاتل نوشت: «حکم این به اصطلاح قاضی مضحک است و لغو خواهد شد.»

یورونیوز

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات