رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 8 فوریه 2017 - 12:08
  • کد خبر : ۵۴۵
  • چاپ خبر : حمایت از روحانی در هر شرایطی، احساسی و غیرکارشناسی است
رهامی:

حمایت از روحانی در هر شرایطی، احساسی و غیرکارشناسی است

معتقدم فعلا برای ورود به این موضوع زود باشد. اما بهرحال نظر عمومی احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب عمده در جهت حمایت از حسن روحانی است. به گزارش صدای اصلاحات به نقل از نامه نیوز حجت السلام محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با نامه نیوز در خصوص وضعیت اصلاح طلبان و […]

معتقدم فعلا برای ورود به این موضوع زود باشد. اما بهرحال نظر عمومی احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب عمده در جهت حمایت از حسن روحانی است.

به گزارش صدای اصلاحات به نقل از نامه نیوز حجت السلام محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با نامه نیوز در خصوص وضعیت اصلاح طلبان و برنامه حمایت از حسن روحانی، گفت: گرچه نظر کلی اصلاح طلبان بر حمایت از روحانی است، ولی جلساتی که باید با حضور سران و بزرگان  اصلاحات و دبیران احزاب، بطور خاص در این مورد تشکیل شود، برگزار نشده ، و در خصوص موضوع حمایت از روحانی به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.

این نماینده دوره اول ودوم مجلس شورای اسلامی گفت : ما باید شرایط و برنامه ها را مورد بررسی قرار دهیم، البته روحانی تاکنون به صراحت اعلام نکرده است که می خواهد وارد انتخابات شود یا نه. معتقدم فعلا برای ورود به این موضوع زود باشد. اما به هرحال نظر عمومی احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب به طور کلی در جهت حمایت از حسن روحانی است.

رهامی با بیان اینکه باید فضای انتخابات برنامه های سایر کاندیداها را بیشتر رصد و ارزیابی کنیم ، تصریح کرد: البته در مقایسه با سایر کاندیداهایی که تاکنون مطرح شده، خوشبختانه روحانی در شرایط  بهتری قرار دارد خصوصا در مباحث بین المللی وسیاست خارجی و توقف قطع نامه ها علیه و رفع تحریم ها و امثال آنها نگاه مثبتی از سوی اصلاح طلبان به وی وجود دارد.

این استاد حقوق دانشگاه تهران ادامه داد: البته انتقاداتی هم به دولت روحانی وجود دارد. بحث رکود بازار، عدم توسعه  اشتغال، عدم تعمیق عدالت در مناطق واستانهای محروم ودر حاشیه، و عدم گشایش در معیشت مردم ، بخشی از نقد هایی است که در میان مردم و جریانهای اصلاح طلب،  به دولت روحانی وارد میشود. مثلا در سفرهایی که به استانهای مرزی مانند خوزستان و کرمانشاه و کردستان داشتم، مردم این استانها انتقادات بسیاری را در خصوص مسائل یادشده، به عملکرد دولت داشتند.

رهامی با اشاره سخنان کواکبیان مبنی بر اینکه به روحانی چک سفید امضا نمی‌دهیم،  گفت: منظور آقای کواکبیان نیز همین موضوع است. حمایت از کاندیدا باید دو طرفه باشد. ما باید برنامه های روحانی را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم برای بخش های مختلف چه برنامه ای دارد؟ پس از آن در مورد حمایت تصمیم گیری نهایی داشته باشیم.

این فعال سیاسی ادامه داد:  برخی می‌گویند ما در هر شرایطی هم که باشد باز هم از روحانی حمایت میکنیم. طبیعی است که این نوع موضعگیری بیشتر جنبه احساسی و غیر کارشناسی دارد. حمایت صحیح زمانی صورت می‌گیرد که برنامه های کاندیدا رو مورد بحث و بررسی قرار دهیم. از افرادی مانند بنده که از سال ۵۹ وارد مجلس شده ایم و از مدیران ارشد و با سابقه نظام محسوب میشویم ، انتظار بیشتری وجود دارد، از امثال ما پذیرفته نیست که به صورت چشم بسته ، پاکت در بسته ای را قبول کنیم و سؤالی هم در مورد آن نپرسیم! این شیوه حمایتی اصلا صحیح نیست. حمایت باید مبتی بر ارزیابی ونقد عملکرد و بررسی برنامه  اینده کاندیداها باشد.

رئیس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در ادامه گفت: ما در این مدت با دوستان و همکاران جلسات همفکری متعددی را برگزار کرده ایم. به نظرم مهمتر از مصلحت شخصی که نامزد شده، مصالح ومنافع بلند مدت کشور و نظام است.

حجت السلام محسن رهامی در پاسخ به این سوال که آیا جریان اصلاح طلبی، گزینه‌ی دیگری برای ورود به انتخابات را دارد یا نه ؟ گفت: جریان اصلاح طلبی جریانی پرمایه است و اگر فضا به سمتی برود که مشکلی رخ دهد ، قطعا گزینه های دیگری را در دسترس داریم.

وی ادامه داد: در میان این جریان افراد پرسابقه و بدون حاشیه و توانمند بسیاری وجود دارند که در زمان نیاز میتوانند به خوبی نقش آفرینی کنند. ما اکنون نمی‌توانیم به طور مصداقی از افراد سخن بگوییم و باصطلاح مشت خودرا  باز کنیم! زیرا فضای سیاسی کنونی کشور ، متأسفانه تا حدی فضای بداخلاقی است و ممکن است به افراد آسیب وارد شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات