احمدی نژاد و اصولگرایان    وصالی که دست نمی دهد
احمدی نژاد و اصولگرایان    وصالی که دست نمی دهد

احمدی نژاد به صورت صریح خطوط قرمز خود را با جریان اصول‌گرایی مشخص کرده است. رییس جمهور سابق ایران حاضر نیست در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده از هیچ نامزد اصول‌گرایی حمایت کند. به گزارش صدای اصلاحات، «اینجانب عضو هیچ جناح و حزب و گروهی نیستم و خود را تنها قطره ای از اقیانوس زلال […]

احمدی نژاد به صورت صریح خطوط قرمز خود را با جریان اصول‌گرایی مشخص کرده است. رییس جمهور سابق ایران حاضر نیست در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده از هیچ نامزد اصول‌گرایی حمایت کند.

به گزارش صدای اصلاحات، «اینجانب عضو هیچ جناح و حزب و گروهی نیستم و خود را تنها قطره ای از اقیانوس زلال ملت ایران و خادم آنان می شمارم و این امر را یک افتخار ابدی می دانم. از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. این موضع قطعی و غیرقابل تغییر اینجانب است.»

این جملات متعلق به محمود احمدی نژاد است. احمدی نژادی که قرار نیست در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شرکت کند. حالا می‌گوید از هیچ نامزدی هم حمایت نمی‌کند.

احمدی نژاد به صورت صریح خطوط قرمز خود را با جریان اصول‌گرایی مشخص کرده است. رییس جمهور سابق ایران حاضر نیست در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده از هیچ نامزد اصول‌گرایی حمایت کند.

احمدی نژاد نتوانسته است جریانی سیاسی را در کشور تشکیل دهد. او تلاش کرد جریان سومی را جدا از اصول‌گرایان و اصلاح طلبان در کشور ایجاد کند اما موفق نشد. رفتارهای ویژه احمدی نژاد تقریبا تمام حامیان او را از دور او دور کرد. کمتر کسی حاضر بود با رییس دولت‌های نهم و دهم کار کند. امروز به جز معدودی از سیاسیون و اعضای دولت دهم کسی همراه احمدی نژاد نیست.

ناظران سیاسی بر این باور هستند که احمدی نژاد یک سیاستمدار جریان ساز نیست اما نسبت به بسیاری از چهره‌های شناخته شده کشور رای بیشتری دارد. تا قبل از منع احمدی نژاد از حضور در انتخابات، بسیاری او را مهم‌ترین رقیب روحانی می‌دانستند.

به واسطه همین سبد رای، برخی از نامزدهای اصول‌گرا به دنبال این بودند که احمدی نژاد را حامی خود معرفی کنند. آنها می‌خواستند در کنار اینکه خود را نامزد اصول‌گرایان معرفی می‌کنند خود را نماینده تفکر احمدی نژاد نیز بنامند.

دلخوری‌های احمدی نژاد از جریان اصول‌گرا به ویژه بعد از انتخابات سال ۸۸ باعث شده است که رییس جمهور سابق ایران بیش از آنکه از اصلاح طلبان فاصله بگیرد از اصول‌گرایان تبری بجوید.

اصول‌گرایان در طول عمر دولت دهم و در زمان سکوت اصلاح طلبان شدیدترین حملات را متوجه دولت احمدی نژاد کردند. بعد از اختلاف بنی صدر با مجلس، مهم‌ترین اختلاف‌ها میان قوه مجریه و مقننه در زمان دولت احمدی نژاد و مجالس اصول‌گرا اتفاق افتاد.

حالا احمدی نژاد با علم به این معنا و جدا کردن رسمی خود از اصول‌گرایان اعلام کرد از هیچ نامزدی در انتخابات حمایت نخواهد کرد. او با این کار رسما دست نامزدهایی که می‌خواستند از اعتبار او استفاده کنند خالی گذاشت.

بدین ترتیب می‌توان گفت تفکر احمدی نژاد در انتخابات سال آینده هیچ نامزدی ندارد.

منبع:نامه نیوز