رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 14 فوریه 2017 - 13:04
  • کد خبر : ۶۸۵
  • چاپ خبر : برنامه ترامپ برای برجام!

برنامه ترامپ برای برجام!

معتقدم رسانه ها نیز نباید به این موضوع بپردازند و اعلام کنند. اینکه پیش بینی میکنند برجام لغو میشود یا حمله نظامی رخ میدهد درست نیست. نباید این جو ایجاد شود زیرا بار روانی زیادی بر مردم تحمیل میکند. صدای اصلاحات– نوذر شفیعی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی  در خصوص سخنان ترامپ مبنی بر اینکه […]

معتقدم رسانه ها نیز نباید به این موضوع بپردازند و اعلام کنند. اینکه پیش بینی میکنند برجام لغو میشود یا حمله نظامی رخ میدهد درست نیست. نباید این جو ایجاد شود زیرا بار روانی زیادی بر مردم تحمیل میکند.

صدای اصلاحات– نوذر شفیعی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی  در خصوص سخنان ترامپ مبنی بر اینکه همه گزینه ها در قبال ایران روی میز است، گفت : به هرحال در عالم سیاست هر حرفی زده میشود و آن چیزی که ما از سخنان ترامپ استنباط میکنیم نه تنها دوستانه نیست بلکه خصمانه است.

وی ادامه داد : نمیتوان به درستی منظور ترامپ را متوجه شد. آیا این سخنان در حد حرف و تبلیغات است؟ آیا قرار است این سخنان تبدیل به مناقشه شود و یا اینکه ممکن است حتی دوستانه باشد و خواهان ورود به مذاکره است. به همین دلیل چون شخصیتی مبهم دارد نمیتوانیم ارزیابی درستی از وی داشته باشیم.

شفیعی با بیان اینکه بعید به نظر میرسد دونالد ترامپ به سمت گزینه نظامی برود، خاطرنشان کرد: معتقدم رسانه ها نیز نباید به این موضوع بپردازند و اعلام کنند. اینکه پیش بینی میکنند برجام لغو میشود یا حمله نظامی رخ میدهد درست نیست. نباید این جو ایجاد شود زیرا بار روانی زیادی بر مردم تحمیل میکند.

وی ادامه داد :ضمن اینکه باید نسبت به رفتار دشمن هوشمندانه رفتار کنیم. اوباما، بوش،کلینتون و روسای جمهور قبلی هم از روی میز بودن گزینه ها در قبال ایران سخن میگفتند و نمیشود روی حرفشان حسابی کرد.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه ترامپ نسبت به برجام چه موضعی خواهد داشت، تصریح کرد : در ارتباط با برجام هم فکر میکنم قصد ندارد آن را نادیده بگیرد و ممکن است محدودیت های در آن بخواهد ایجاد کند که طبعا نه ایران میپذیرد و نه سایر کشورهای مذاکره کننده.

منبع: نامه نیوز

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات