رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 15 فوریه 2017 - 12:21
  • کد خبر : ۷۰۰
  • چاپ خبر : تضعیف احزاب موجب تضعیف آزادی در جامعه مدنی و دموکراسی است
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات
محمد زارع فومنی در واکنش به حذف یارانه های احزاب ;

تضعیف احزاب موجب تضعیف آزادی در جامعه مدنی و دموکراسی است

محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات درپاسخ به سوال خبرنگار صدای اصلاحات مبنی بر حذف یارانه های احزاب بیان کرد که احزاب میدان عمل برای سیاستمداران قبل از پذیرش مسئولیت سیاسی آنها در آینده کشور است . احزاب میدان آزمون و خطا است و خسارتی را در صورت شکست یک حزب بردیگری به دولت […]

محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات درپاسخ به سوال خبرنگار صدای اصلاحات مبنی بر حذف یارانه های احزاب بیان کرد که احزاب میدان عمل برای سیاستمداران قبل از پذیرش مسئولیت سیاسی آنها در آینده کشور است .

احزاب میدان آزمون و خطا است و خسارتی را در صورت شکست یک حزب بردیگری به دولت و جامعه تحمیل نمی کند ،نوعی رقابت برای سیاستمداران قدرتمند و موجب توانمندی در دولت ها و حکومت های مردمی می شود.
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات تاکید کرد که احزاب محل تربیت سیاسیون و شناخت توانمندی سیاستمداران ، مرکز رشد و پرورش و تربیت افراد برای نسل های آینده کشور است.
مخالفت و موافقت احزاب بردولت و متقابلا با یکدیگر بر اساس انتقاد ها ، موجب تبلور و شکوفایی قانون و تکامل جامعه مدنی و دولت می گردد.
مملکت بدون احزاب همانند پیکر یک مرده است که روح از آن فارغ شده است و آبی که مایع حیات است اگر در یک جا راکد شود مرداب شده و بوی تعفن آن محیطی را به آلودگی خواهدکشید .
وجود احزاب موجب سازندگی و بالندگی و در نهایت حاصل آن نهادینه سازی تشکل های مردمی و ایجاد محیط امن مردمی در جهت منافع یک حکومت خواهد بود و از اهم وظایف احزاب نظرسنجی ، پذیرش و عدم پذیرش قوانین و سیاست گذاری های آتیه ی کشور بوده  و می تواند به عنوان بازوهای توانمندی در خدمت جامعه و دولت در فراگیر نمودن قوانین و سیاست گذاری های دولت باشد.
احزاب نردبان افراد به مراتب عالیه همچون مجلس شورای اسلامی ، شورای شهر ، دولت  و مراکز قدرت بوده و بنده بعنوان فردی که سالیان متمادی در احزاب مختلف مشغول فعالیت تشکیلاتی هستم برای این مجلس تاسف می خورم که از دوش احزاب بالا می روند و پس از آن به احزاب پشت می کنند و حکایت خوردن نمک و شکستن نمکدان است.
حجت الاسلام فومنی بیان کرد که احزاب با انتقادات خود مراتب رشد و آگاهی را در جامعه محیا نموده و موجب رشد و آگاهی جامعه و در نهایت پیشرفت کشور به سوی مدینه فاضله می گردد.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات

محمد زارع فومنی

درجایی که انتقاد نباشد پیشرفت نیز حاصل نمی شودو تضعیف احزاب موجب یاس ، نامیدی و دلسردی افراد در جامعه می گردد که این ضایعه بزرگی برای کشور به حساب می آید.
محمد زارع فومنی مجلس را به بازخوانی سخنان حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دعوت نموده که همواره نسبت به حضور مردم در صحنه تاکید داشتند. حضور احزاب در جامعه حضور غیر مستقیم مردم در صحنه است پس نتیجه می گیریم تضعیف احزاب موجب تضعیف آزادی در جامعه مدنی و دموکراسی و ازنظر دیدگاه اسلامی یعنی تضعیف امر به معروف و نهی از منکر که از ارکان مهم احزاب است.
دولت ها باید با حمایت از احزاب تقویت کننده بنیاد های حزبی و تشکیلاتی باشند نه اینکه با حذف یارانه ها ، خود ایجاد کننده رانت احزاب دولت ساخته شود .
فومنی تاکید کرد که دولت ها باید پرچم دار و حمایت  کننده احزاب برای دولت های آینده باشد زیرا این احزاب هستند که فضای انتخابات را شور و نشاط می بخشند و جلوه ی دموکراسی را آشکار می سازند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات