رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 23 اکتبر 2019 - 12:15
  • کد خبر : ۵۶۹۵
  • چاپ خبر : لیست سیاه آقازاده‌های بورسیه‌ای!
محمود صادقی، اسامی لیست ۹۸ نفره آقازاده‌های بورسیه‌ای را اعلام کند

لیست سیاه آقازاده‌های بورسیه‌ای!

به گزارش روزنامه صدای اصلاحات ،  محمود صادقی در مصاحبه ای اعلام کرده است که لیستی ۹۸ نفره از آقازاده‌های بورسیه‌ای در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته و توضیحات لازم را نیز به دستگاه قضایی ارائه داده است. «محمود صادقی»، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه با اشاره به بورسیه تحصیلی برخی […]

به گزارش روزنامه صدای اصلاحات ،  محمود صادقی در مصاحبه ای اعلام کرده است که لیستی ۹۸ نفره از آقازاده‌های بورسیه‌ای در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته و توضیحات لازم را نیز به دستگاه قضایی ارائه داده است.

«محمود صادقی»، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه با اشاره به بورسیه تحصیلی برخی آقازاده‌ها و آقایان اظهار کرد: بنده فهرستی شامل اسامی ۹۸ نفر از آقازاده‌ها و آقایانی را دارم که با رانت بورسیه گرفته‌اند، این لیست شامل بعضی مسئولان در رده‌های مختلف است که بعد از جلسه طرح سوال از وزیر علوم در صحن علنی مجلس مبنی بر صدور احکام بورسیه، به درخواست یکی از مسئولان قوه‌قضائیه این لیست ۹۸ نفره در اختیار قوه قضائیه قرار گرفت و توضیحات لازم نیز در این خصوص ارائه شد.وی افزود: همچنین در وهله اول درخواست کردم گزارشی که سازمان بازرسی کل کشور در سال ۹۲-۹۳ درباره بورسیه‌ها تهیه کرده بود ولی این گزارش را به مراجع ذیربط ارائه نکرده بود، مورد بررسی قرار بگیرد.

اسامی بعضی از اقا زاده ها  قبلا در رسانه ها منتشر شده بود که بررسی می کنیم:

***طناز در اتریش زندگی می‌کند

حسن روحانی، رییس جمهور ایران اکنون ۴ فرزند دارد که دختر کوچک او در اتریش سکونت دارد. طناز که در رسانه‌های ایران شهرت زیادی ندارد، تنها در مراسم تحلیف پدرش در مقام رییس جمهور بود که برای نخستین بار دوربین‌ها از او تصویری منتشر کردند.

***مریم در لندن ساکن است

بیزنس اینسایدر، پایگاه خبری آمریکایی چندی پیش در گزارشی خبر از تحصیل مریم، دختر حسین فریدون، برادر و مشاور رییس جمهور منتشر کرد.

مریم دختر حسین فریدون دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه کلمبیای آمریکا بوده، پس از آن با دریافت بورس تحصیلی که از مدرسه اقتصاد لندن به لندن رفت و مشغول به تحصیل شد، البته طبق گفته این سایت این بورسیه تحصیلی به افراد نیازمند ساکن کشورهای در حال توسعه اعطا می شود.

مریم فریدون البته اکنون در شعبه دویچه بانک لندن مشغول به کار است.

***آزاده ژاپن بود بعد به آمریکا رفت

غلامعلی حدادعادل در سال ۱۳۹۰ باحضور در یک برنامه تلویزیونی درباره زندگی شخصی دخترش آزاده و علت سفر او به ژاپن و آمریکا توضیحاتی ارائه داد. طبق گفته‌های رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دختر او در ایران درس خوانده اما همسر او بورس تحصیلی شده و آزاده هم همراه همسرش راهی ژاپن شده است. بعدها اما به سبب تحقیقات دیگری که دامادش داشته است، آنها به آمریکا رفتند و مدتی در آمریکا زندگی کردند.

این درحالیست که رییس سابق مجلس شورای اسلامی ادعا کرده که آزاده و همسرش اکنون به ایران بازگشته‌اند.

***سجاد هم در انگلیس است

پسر غلامعلی خوشرو، سفیر ایران در سازمان ملل متحد، وکیل پایه یک دادگستری است. به ادعای پایگاه خبری بیزنس اینسایدر او همسر مریم فریدون است و در دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا در رشته حقوق مشغول به تحصیل است و اکنون ساکن انگلستان است.

***عیسی آمریکاست

معصومه ابتکار، رییس سابق سازمان محیط زیست که اکنون معاون امور زنان ریاست جمهوری است، دو پسر دارد که یکی از آن‌ها اکنون در آمریکاست. معصومه ابتکار در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرده بود:پسرم در آمریکا درس می خواند و ادامه تحصیل می دهد. خودش و همسرش تا فوق لیسانس اینجا بودند اما رشته ای که می خواستند ادامه دهند (مدیریت و راهبری سازمانی) در ایران نبود. به هر حال انتخاب افراد مبتنی بر تشخیص خودشان است و تابع نظر والدینشان نیستند.

حالا که محمودصادقی لیستی تهیه کرده زمان خوبی است که برای روشن شدن افکار عمومی  اسامی این لیست را اعلام کند تا مردم هم بدانند که  فرزندان کدام مسئول در چه رده ای امروز در چه کشورهایی مشغول تحصیل و زندگی هستند.

ازقوه محترم قضاییه هم انتظار داریم تا این لیست را پس از بررسی اعلام کند.

شفافیت می تواند اعتماد مردم را نسبت به مسئولین بازگرداند.

منابع:خبرفوری-دنیای اقتصاد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات