رفتن به بالا
  • جمعه - 1 نوامبر 2019 - 11:35
  • کد خبر : ۵۷۴۹
  • چاپ خبر : سناریوی دشمن ؛فروپاشی کشورهای محور مقاومت
پشت پرده تنش ها در منطقه کیست؟!

سناریوی دشمن ؛فروپاشی کشورهای محور مقاومت

نا آرامی های اخیر  در خاورمیانه  و در کشور هایی که محور مقاومت هستند می تواند پیام های خاص خود را بدنبال داشته باشد. از کشور هایی مانند لبنان و عراق خبر هایی مبنی بر اینکه این اعتراضات از خارج از کشور خط می گیرد به گوش می رسد و مسئولین این کشور ها معتقدند […]

نا آرامی های اخیر  در خاورمیانه  و در کشور هایی که محور مقاومت هستند می تواند پیام های خاص خود را بدنبال داشته باشد.

از کشور هایی مانند لبنان و عراق خبر هایی مبنی بر اینکه این اعتراضات از خارج از کشور خط می گیرد به گوش می رسد و مسئولین این کشور ها معتقدند که عوامل بیرونی باعث این هرج و مرج در کشور هاشده است .

در همین خصوص با آقای دکتر محمد منصوری کارشناس مسائل بین الملل به گفتگو نشستیم:

*نظر شما راجب این ناآرامی ها در منطقه چیست؟

منصوری گفت :همانطور که مستحضر هستید  پشت پرده  این ناآرامی ها را می توان کشورهایی مانند عربستان ،آمریکا،امارات و اسرائیل دانست.همچنین در شعار های معترضین مشخص است که به هیچ چیزی توجه ندارند و فقط می خواهند حکومت را ساقط کنند.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد ، اصولا کشور هایی که محور مقاومت هستند از طریق کشور های نامبرده همیشه مورد تهدید قرار گرفته اند ؛ باتوجه به شکست های عربستان در یمن و در منطقه و شکست های پی در پی  آمریکا و اسرائیل ، آنها به این نتیجه رسیده اند باید از داخل کشور ها به اهداف شوم خود برسند.

***حربه اول دشمن جنگ نظامی و حربه دوم فروپاشی از داخل

منصوری افزود ، حربه اول دشمن جنگ نظامی و حربه دوم فروپاشی از داخل با رجوع به جنگ های اقتصادی  و معیشتی است.این استاد دانشگاه افزود ، همچنین کشور های نامبرده هدفی والاتر دارند و آن خالی کردن اطراف ایران از نیرو های محور مقاومت است؛ این کشورها  برای مبارزه با ایران ، کشور هایی که محور مقاومت هستند را مورد بازنگری و برنامه ریزی جدید قرار می دهند.

***دشمنان به فکر انتقام از کشور های محور مقاومت هستند

کارشناس مسائل بین الملل  گفت : باتوجه به اینکه کشور عربستان و اسرائیل همیشه از محور مقاومت ضربه خورده اند می خواهند به نوعی در منطقه از ایران و کشور های مقاومت انتقام بگیرند و تمامی آشوب ها وبه خیابان کشیدن مردم با هزینه های سنگین به عوامل خودفروخته ای که خود در آن کشور ها دارند از طریق آنها به آشوب ها دامن زده و برای بی ثبات کردن کشور های منطقه و دخالت در امور آنها  سازماندهی گسترده ای را انجام داده و می دهند.

همچنین مصنوری افزود بعد ازینکه دشمنان محور مقاومت فهمیدند که ازطریق جنگ نمی توانند این کشور هارا تسلیم نمایند این توطئه هارا سازماندهی نمودند

***وظیفه مردم در این آشوب ها چیست؟

 حال وظیفه مردم این کشور ها این است که تا می توانند خود را از آشوب گر ها جدا نمایند کما اینکه این اتفاقات در ایران هم افتاد اما با هوشیاری مردم ایران تمامی توطئه های آن دشمنان نقش بر آب شد و این نشان می دهد که اگر مردم اعتراضی نسبت به حاکمان خود در بعد اقتصادی و معیشتی و مسائل دیگر دارند باید مشکل را در داخل و بدور از عوامل بیرونی حل نمایند و نباید باعث از بین بردن وحدت و تمامیت ارضی کشور های خود شوند چرا که در آینده به مشکلات زیادی از جمله عقب ماندگی و وابستگی به کشور های دیگر دچار می شوند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات