رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 12 نوامبر 2019 - 12:30
  • کد خبر : ۵۸۴۱
  • چاپ خبر : آقای رئیس جمهور؛«مطالبه گری»صدای آمریکا نیست!
بیش از 80 درصد جامعه به مشکلات اقتصادی اعتراض دارند!

آقای رئیس جمهور؛«مطالبه گری»صدای آمریکا نیست!

حسن روحانی دیروز در سفرخود به شهر یزد به ایراد سخنرانی در جمع مردم یزد پرداختند که حاشیه هایی را در پی داشت. همزمان با سخنرانی حسن روحانی در میدان امیرچخماق یزد عده ای از شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی انتقاد خود را از سیاست‌های اقتصادی دولت مطرح کردند. رییس‌جمهور هم در پاسخ […]

حسن روحانی دیروز در سفرخود به شهر یزد به ایراد سخنرانی در جمع مردم یزد پرداختند که حاشیه هایی را در پی داشت.

همزمان با سخنرانی حسن روحانی در میدان امیرچخماق یزد عده ای از شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی انتقاد خود را از سیاست‌های اقتصادی دولت مطرح کردند.

رییس‌جمهور هم در پاسخ به این مطالبات در بخشی از سخنان خود تاکید کرد که هر کس در این کشورش دستش به فساد آلوده باشد باید با او برخورد شود.

این افراد معترض در بخشی شعارهای خود حل معضلات اقتصادی نظیر گرانی را از دیگر مطالبات خود از رئیس جمهور عنوان کردند .

همچنین معترضین به رئیس جمهور تاکید داشتند که مشکلات موجود با سخنرانی قابل حل شدن نیست.

رییس‌جمهور در بخشی از سخنان خود در واکنش به معترضان گفت: اختلاف و فاصله خواست آمریکا است؛ نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده ای معدود بلند شود!

رئیس جمهور اما گفت: یک عده آدمی که نه اخلاق می شناسند نه ایمان می شناسند و نه منافع ملی بلدند در برخی روزنامه ها نوشتند که این دولت در سال ۹۷ با ارز ۴۲۰۰ تومانی ۱۸ میلیارد را بر باد داد. از  ۱۸ میلیارد، هفت و سه دهم میلیارد دلار کالای اساسی وارد شده. ۱۲ میلیارد دلار کالاهای دیگر وارد شده که لیست همه آن ها مشخص است. بدانید در این دولت یک دلار گم نخواهد شد در دوران دیگر بود که میلیاردها گم شد و هنوز پیدا نکردیم.

شعار دیگری که معترضین سر می دادند این بود که «حاشیه هارو ول کن،مشکل کار رو حل کن!».

در همین خصوص نکاتی که رئیس جمهور باید به آن توجه کند به شرح ذیل است:

اول که رئیس جمهور یک کشور باید آستانه انتقاد پذیری ، تحمل و صبر بالایی داشته باشد.

دوم، اینکه مردم معترض هستند یک حقیقت کاملا روشنی است و شما نمی توانید از پشت شیشه ماشین خود به نظر سنجی افراد بپردازین کافی است در بازار چرخی بزنید و صحبت های مردم را بشنوید.

سوم آقای روحانی توضیح ندادند اگر این مقدار کالا با ارز۴۲۰۰ وارد کشور شده است پس چرا قیمتها ۳ برابر شده است؟

چهارم، آقای رئیس جمهور شما درباره آن دو ۱۸میلیارد دلار یعنی جمعا ۳۶ میلیارد دلار ( ۱۸ میلیارد ‎دلار ‎ارز مداخله‌ای پیش از ‎انتخابات ۹۶ و ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی) که با تصمیم شخص جنابعالی بر باد رفت توضیح بدهید.

پنجم ، شما باید از روزی بترسید که دیگر مردم از شما ناامید شده و مطالبه خود را با زبان خشونت بیان کنند پس آستانه تحمل خود را بالا ببرید و صدای مردم را بشنوید که این صدا صدای حق است و صدای دشمن ضعیف و نارس است.

ششم، طبق نظر سنجی های انجام شده ، بیش از ۸۰ درصد جامعه به مشکلات اقتصادی اعتراض دارند  و نیمی از آنها معتقدند که دولت آنها را به این روز انداخته است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات