رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 20 نوامبر 2019 - 12:30
  • کد خبر : ۵۹۲۰
  • چاپ خبر : وزارت کشور به احزاب برای اعتراضات مجوز قانونی دهد
زارع فومنی
محمد زارع فومنی ، دبیرکل حزب مردمی اصلاحات:

وزارت کشور به احزاب برای اعتراضات مجوز قانونی دهد

به گزارش صدای اصلاحات با گرانی بنزین موجی از اعتراضات در کشور آغاز شده است که به بررسی آن می پردازیم. حجت الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در این خصوص می گوید: اول اینکه ما باید صف اعتراضات مردمی را از خراب کاری ها جدا کنیم؛ مردم برای احقاق حقوقشان اعتراض می […]

به گزارش صدای اصلاحات با گرانی بنزین موجی از اعتراضات در کشور آغاز شده است که به بررسی آن می پردازیم.

حجت الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در این خصوص می گوید:

اول اینکه ما باید صف اعتراضات مردمی را از خراب کاری ها جدا کنیم؛ مردم برای احقاق حقوقشان اعتراض می کنند و آنهایی که خراب کاری می کنند هدفشان اعتراض نیست ومعترض نیستند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت ، اینکه ما مردم را با اخلال گران یکی بدانیم جفای به مردم است ؛ نباید معترضین را که فقط به دفاع از حقوق خود پرداخته اند به کشور های دیگر وصلشان کنیم که این یک  اشتباه است.

فومنی افزود: همچنین به نظر من مردم باید صف خودشان را از اخلال گران جدا کنند و حرکت های هوشیارانه ای انجام دهند و نگذارند افراد نفوذی به اموال خسارت وارد کنند .

این کارشناس مسائل سیاسی افزود،  یکی از راه هایی که معترضین  می توانند جلوی این اختشاش هارا بگیرند و صف خود را از آنها جدا کنند این است که اختشاش گران را به ماموران انتظامی معرفی کنند ، چرا که هزینه های خسارات وارده را بعدا دولت و مراکز از خود مردم  به شیوه های مختلف می گیرند؛ در این صورت مردم می توانند به راحتی و بدون خسارت به اعتراض خود بپردازند چرا که اعتراض بدون خشونت در قانون ما وجود دارد.

و از آن طرف هم اینکه مردم را تهدید کنیم درست نیست، نباید به مردم بگوییم که  اعتراض نکنید، چراکه اعتراض یک اصل قانونی در قانون اساسی ما است اما باز هم می گویم اینکه افراد اموال را تخریب کنند و فضارا به طرف آشوب  ببرند جزو  درست نیست و آنها هم جزو معترضین نیستند.

صدای اصلاحات : به نظر شما راهی برای کنترل کردن اعتراضات وجود دارد؟!

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت : بله ، در این میان وزارت کشور می تواند با اخذ مجوز های قانونی به احزاب ، مکان هایی برای تجمع مشخص نماید تا احزاب و گروه ها بتوانند به صورت کنترل شده اعتراضات مردمی را برگزار نمایند.

صدای اصلاحات : در آخر اگر نکته ای دارید بفرمایید؟

آنچه مورد توجه است این است که تصمیمی چه درست و چه غلط گرفته شده و حالا ما باید فضا را به سمت آرامش هدایت کنیم ، التهاب جامعه به نفع کسانی است که می خواهند به نظام ضربه بزنند.

فومنی افزود ، باید سعی کنیم فضای هیجانی را به فضای انتقادی تبدیل بکنیم و این هم فقط از احزاب بر می آید .ما باید فرق بین اغتشاش و اعتراض را بدانیم تا خدایی نکرده به مردم اسیبی نرسد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت،به نظر من رئیس جمهور بجای انکه بخواهد فضا را فضای تهدید درست بکند ، سعی کند به وعده هایی که داده است جامه عمل بپوشاند  و آنها را سریعا انجام بدهند ؛ همانطور که رهبری گفتند  مسئولین باید مشکلات مردم را سریعا حل کنند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در انتها گفت پیشنهاد ما به دولت ، قوه قضاییه و مجلس این است که  اگر واقعا کار کارشانسی صد در صدی انجام نشده فعلا گرانی بنزین متوقف شود و نمایندگان مجلس یک طرح دو فوریتی را بدهند و طبق روال قبل در صد حامل های سوخت  اندازه گیری شود و به روال گذشته که قیمت پلکانی بالا می رفت به همان صورت بالا برود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات