رفتن به بالا
  • دوشنبه - 25 نوامبر 2019 - 11:47
  • کد خبر : ۵۹۴۲
  • چاپ خبر : استعفا دهید!
صداقت در رفتار و گفتار با مردم کجای این عملکرد است؟

استعفا دهید!

به گزارش صدای اصلاحات؛ با قطعی اینترنت در کشور تمامی نگاه ها به سمت وزارت ارتباطات و شخص وزیر یعنی آقای جهرمی متمرکز شد. همه در این یک هفته ای که کشور در قطعی کامل اینترنت بود منتظر این بودند که ببینند چه سخنی از دهان آقای وزیر خارج می شود. در همان روز های […]

به گزارش صدای اصلاحات؛ با قطعی اینترنت در کشور تمامی نگاه ها به سمت وزارت ارتباطات و شخص وزیر یعنی آقای جهرمی متمرکز شد.

همه در این یک هفته ای که کشور در قطعی کامل اینترنت بود منتظر این بودند که ببینند چه سخنی از دهان آقای وزیر خارج می شود.

در همان روز های ابتدایی آقای جهرمی در مصاحبه ای عنوان کرد که در قطعی اینترنت نقشی نداشته و این حکم امنیتی از سوی مراجع امنیتی صادر شده است و به طریق خاصی خود را از این قضیه کنار کشید؛همانطور که در خصوص فیلترینگ تلگرام هم همین اتفاق افتاد و ایشان خود را از این فیلترینگ مبرا ساخت.

چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود، تصریح کرد: چیزی که من متولی آن نیستم، چگونه جواب دهم که می‌شود یا نه.؟

چندی پیش نماینده مردم قزوین در مجلس هم در خصوص  انتقاد از عملکرد وزیر ارتباطات صحبت کردند و گفتند : به شما تبریک می‌گویم. بعد از فیلترینگ برای تعداد محدودی از افراد رسانه‌ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید، سوال اینجاست چرا افرادی از این امکانات برخوردارند که خبرهای تعیین شده از مجموعه شما را پوشش گسترده می‌دهند؟

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم‌چنین مدعی شد: چرا باید به محض انتقاد از شما افرادی با نقاب‌های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل و مانع هر صدا و نقدی با توهین و افترا شوند؟ چرا باید آن کسانی که سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کنند با هزاران مشکل معیشتی روبرو باشند اما دیگری هر ماه با امکانات، خدمات، کارت‌های هدیه مزد بی‌اخلاقی‌های خود را از بیت‌المال بگیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به مطالبی که در توییتر وزیر ارتباطات منتشر می‌شود، ابراز عقیده کرد: توییتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی درباره مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی و گزارش عملکرد وزارتخانه‌اش. اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می‌کردند و نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.

وی با مطرح کردن پرسشی در مورد گردش آزاد اطلاعات خطاب به آذری جهرمی گفت: عاقبت اتاق شیشه‌ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم کجای این عملکرد است؟ شما که شعارتان حق‌الناس است کمی هم در مورد تراکنش خارجی هزاران میلیاردی همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح دهید. در مورد قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری همراه اول و رایتل شفاف‌سازی کرده و از انتصابات فامیلی خود در این شرکت‌ها توضیح دهید. این انتصابات در حالی است که بسیاری از نخبگان کشور بیکار هستند. این اقدامات به دست چه کسی انجام شده است؟

اینها تنها بخشی از انتقادات یک نماینده مجلس به وزیر ارتباطات بود که در رسانه ها منتشر گردید.

دیروز اما یکی دیگر از نمایندگان مجلس با اشاره به حضور جهرمی در جلسه فراکسیون مستقلین  از ایشان نقل و قول کرد و گفت که در مورد قطع و وصل شدن اینترنت نقشی نداشته است.

مهرداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلین با اشاره به حضور وزیر ارتباطات در جلسه یکشنبه فراکسیون مستقلین گفت: جلسه ما با آقای آذری جهرمی عمدتا در مورد قطعی اینترنت بود که ایشان اعلام کرد نقشی در قطع شدن یا وصل شدن اینترنت ندارد بلکه بر اساس تصمیمات شورای عالی امنیت ملی، این اختیار به وزیر کشور داده شده که اینترنت وصل شود یا نه.

وی افزود: به گفته آقای آذری جهرمی در بخشی از استان‌ها اینترنت از طریق وای فای خانگی وصل شده اما وصل شدن اینترنت همراه منتظر دستور وزیر کشور است.

لاهوتی همچنین گفت: هم نمایندگان و هم وزیر ارتباطات نگرانی‌هایی در مورد آسیب دیدن برخی از کسب و کارها داشتند. حتی آقای آذری جهرمی هشدار داد که اگر شرایط به خوبی مدیریت نشود برخی از مردم اقدام به انتقال سرمایه خواهند کرد.

در پایان به توجه آقای وزیر را به چند نکته جلب می نماییم:

اول اینکه جناب آقای جهرمی برای روشن شدن افکار عمومی در رسانه ملی به تشریح شرح وظایف وزارت ارتباطات بپردازد تا مردم بدانند که این وزارت خانه در دولت و تصمیم گیری ها چکاره است؟!

دوم اینکه اگر مراجع امنیتی دستور قطع را دادند آیا وزارت خانه شما در آنجا حضور نداشت که به ایشان اعلام کنند که این طرح ممکن است خسارات زیان باری را برای کشور ایجاد کند و مشکلات بسیاری به وجود آورد؟

سوم اینکه جناب آقای وزیر اگر می بینید که از وزارتخانه شما در تصمیم گیری های ارتباطی مانند قطع اینترنت سوال نمی شود برای مردم روشن کنید و بی پرده سخن بگویید تا مردم بدانند مسئول خسارات وارده چه کسی یا چه وزارت خانه ای است؟

چهارم ، آقای وزیر ؛ با توجه به فیلترینگ ها و قطعی اینترنت در دوره شما ، این را بدانید که مردم از دولت و وزارتخانه شما به شدت گله مند هستند، پس اگر نمی توانید کاری بکنید و همش مشکلات را به گردن دیگری بی اندازید، لطفا استعفا دهید تا حداقل شخصی که مشکلات را گردن می گیرد وارد میدان کار شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات