رفتن به بالا
  • جمعه - 13 دسامبر 2019 - 12:21
  • کد خبر : ۶۰۰۲
  • چاپ خبر : تقویت و پشتیبانی از رهبری از وظایف مهم مجلس خبرگان است
حجت الاسلام والمسلمین محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات :

تقویت و پشتیبانی از رهبری از وظایف مهم مجلس خبرگان است

به گزارش صدای اصلاحات ،«مجلس خبرگان رهبری» یکی از مهم‏ترین نهادهای قانونی در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران است. مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ـ که به وسیله فقهاء، حقوقدانان و نخبگان جامعه تنظیم شد و به تأیید بنیانگذار جمهوری اسلامی و تصویب اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران رسید. به بهانه انتخابات برای […]

به گزارش صدای اصلاحات ،«مجلس خبرگان رهبری» یکی از مهم‏ترین نهادهای قانونی در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ـ که به وسیله فقهاء، حقوقدانان و نخبگان جامعه تنظیم شد و به تأیید بنیانگذار جمهوری اسلامی و تصویب اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران رسید.

به بهانه انتخابات برای ترمیم این مجلس به سراغ یکی از کاندیداهای مجلس خبرگان حجت الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات  رفتیم تا اهداف اورا از این تصمیم بپرسیم.

محمد زارع فومنی گفت اینجانب در این برهه از انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری ثبت نام نمودم و وظیفه خود دانستم که در یکی از ارکان مهم نظام که وظایف مدونی را دارا است وارد شوم.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات افزود همانطور که مستحضر هستید در قانون اساسی جمهوری اسلامی رکنی به نام خبرگان رهبری می باشد که وظایف مهمی بر دوش دار،از جمله این وظایف  تعیین رهبری ، نظارت برعملکرد رهبری و …. می باشد.

فومنی اضافه کرد بنده احساس وظیفه کردم که در این زمان وارد این صحنه بشوم تا  هم بتوانیم با توجه به سخنان رهبری جوانگرایی شکل دهیم و همچنین شاهدی مجلس  خبرگانی پویاتر باشیم.

حجت الاسلام زارع فومنی در باره هدف خود از این ثبت نام گفت؛عمده هدف من از این ثبت نام به این دلیل بود که بتوانیم احیا گر تفکر امام باشیم ورهبری  را در مسئله گام دوم انقلاب یاری نماییم.

فومنی افزودتقویت و پشتیبانی از رهبری از وظایف مهم این مجلس است و خود نقشه راهی برای آینده کشور است.

علمایی که به عنوان نماینده مجلس خبرگان انتخاب می‏شوند، مورد وثوق نخبگان و مردم در دیگر امور دینی و اجتماعی نیز قرار می‏گیرند و از این جهت هم مسؤولیت‏های نانوشته‏ای را بر دوش دارند.

 فومنی گفت هر چه این مجلس قوی‏تر و پویاتر باشد، آینده‌ی کشور بیشتر تضمین می شود.

در پایان محمد زارع فومنی گفت :رهبر یعنی کلیددارِ حرکت انقلاب ,و کسانی  که انتخاب این مقام والا را برعهده دارند  مسئولیت سنگینی را بر دوش می کشند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات