رفتن به بالا
  • شنبه - 21 دسامبر 2019 - 11:51
  • کد خبر : ۶۰۴۲
  • چاپ خبر : شما قهرمان نیستید
کارنامه شما نشان دهنده حضور یک قهرمان برای حل مشکلات نیست

شما قهرمان نیستید

به گزارش صدای اصلاحات ؛ محمدباقر قالیباف در تازه ترین سخنان اخیر خود به انتقاد از دولت برخواسته و ناکارآمدی دولت را مسئول اتفاقات آبان ماه  بیان نموده است. وی همچنین نجات اقتصاد کشور را به حضور خود در انتخابات گره زده و گفته  است ؛باید برای «نجات اقتصاد کشور» وارد عمل شویم. قالیباف در […]

به گزارش صدای اصلاحات ؛ محمدباقر قالیباف در تازه ترین سخنان اخیر خود به انتقاد از دولت برخواسته و ناکارآمدی دولت را مسئول اتفاقات آبان ماه  بیان نموده است.

وی همچنین نجات اقتصاد کشور را به حضور خود در انتخابات گره زده و گفته  است ؛باید برای «نجات اقتصاد کشور» وارد عمل شویم.

قالیباف در نشست مسئولان، دبیران استان‌ها و شورای بانوان ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که صبح پنجشنبه در سالن همایش‌های صدرا برگزار شد؛ به تشریح اتفاقات آبان ماه گذشته پرداخت و اظهار داشت: جنس اتفاقات آبان ماه با همه حوادث گذشته متفاوت بود؛ از یک سو شاهد فضایی تند، خشن و انتحاری بودیم و در سوی دیگر صدای مطالبات و خواسته‌های مردم قرار داشت.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه اتفاقات آبان ماه، در بستر ناکارآمدی دولت شکل گرفته بود، تصریح کرد: برخی تلاش داشتند در چنین شرایطی پیوند بین امام و امت و مردم و نظام را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه نمی توان گفت که رویدادهای آبان ماه، کاملا شبیه حوادث سیاسی امنیتی دهه ۶۰‌ یعنی درگیری با منافقین یا  حتی شبیه حوادث اقتصادی دهه ۷۰ بود، تاکید کرد: این حوادث برآیند همه این حرکت‌ها و مبتنی بر یک ناکارآمدی اشباع شده بود.

قالیباف در ادامه به معضل دوقطبی سازی در حوزه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: پررنگ شدن این مسائل حتما به دلیل ضعف عملکرد ما به عنوان فرزندان انقلاب نیز بوده است؛ لذا باید به روش درست چالش‌های فرهنگی را حل و فصل کنیم.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در سال‌های اخیر برخی مسئولان، مردم و جامعه را شرطی کرده‌اند و آنها را در بحث مربوط به مذاکره نگه داشته‌اند.

*باید دولت خسته و نشسته را وادار به کار کرد

قالیباف تاکید کرد: ما باید یک دولت نشسته و خسته را وادار به کار کنیم چراکه دولت مکلف به خدمت در برابر مردم است.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما یک ائتلاف صرفا سیاسی نیستیم، گفت: امروز باید یک‌ خیزش برای نجات اقتصاد کشور و جلوگیری از فقیرتر شدن مردم شکل بگیرد.

*می‌خواهیم به ناامیدی و بی تدبیری پایان دهیم

وی بر همین اساس افزود: ما اجازه نخواهیم داد، مردم بیش از این تحقیر شوند؛ لذا درصدد تغییر اساسی هستیم که به جای وعده‌های دروغ به دنبال کار عملی برای برویم و به ناامیدی و بی تدبیری پایان دهیم.

قالیباف با اشاره به اینکه این ایده و تحول باید از مجلس شورای اسلامی شروع شود، یادآور شد: ما باید به سمت یک‌مجلس نو برویم که نمایندگان آن مردمی و وکیل‌المله بوده و از شفافیت نیز برخوردار باشند.

این فعال سیاسی همچنین افزود: ما معتقدیم نمایندگان مجلس آینده باید اموال خود را بجز قوه قضائیه به مردم نیز اعلام کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس باید فسادستیز، کارآمد، مومن و انقلابی باشد، خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم در پی تحول اساسی در زندگی مردم است.

* امروز انقلابی بودن در گره‌گشایی از مشکلات مردم است

قالیباف تصریح کرد: امروز انقلابی کسی است که گره از مشکلات مردم یعنی گرانی، تورم و بیکاری باز کند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای رسیدن به چنین مجلسی و ایجاد چنین خیزشی برای نجات اقتصادی کشور در شرایطی که دشمن در پی فروپاشی اجتماعی و ذهنی مردم است، باید با همدلی، همکاری و دوری از اختلافات وارد فضای تعامل شویم.

*وحدت یک‌ امر مهم و اساسی است

وی‌ با بیان اینکه سابقه گذشته ما در چهل سال انقلاب نشان داده که برای حفظ تمدن ایرانی و اسلامی خود باید در کنار یکدیگر قرار بگیریم، یادآور شد: همه باید بدانند که وحدت یک مساله مهم و اساسی در روند حفظ تمدن ایرانی و اسلامی است.

قالیباف راه نجات اقتصادی و گره گشایی از کار مردم در موضوعاتی نظیر بیکاری، گرانی و تورم را در گرو وحدت و پرهیز از اختلاف افکنی عنوان کرد و اظهار داشت: بنده به عنوان یک فرزند کوچک انقلاب می‌گویم که نه تنها مانعی برای وحدت نخواهم بود بلکه با گذشت برای پیشبرد اهداف‌مان تسهیل گری خواهیم کرد.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مکرر حضرت امام گفت: زمزمه سخنان حضرت امام هنوز در گوش ماست که فرمودند رمز تداوم انقلاب اسلامی وحدت است و امروز در گام دوم انقلاب برای تحقق دستورات رهبر خود باید با جوانگرایی و وحدت کار را پیش ببریم.

قالیباف تصریح کرد: اگرچه دشمن ما را تحریم و فشار حداکثری به کشورمان وارد کرده است اما بزرگ ترین فرصت تاریخی نیز برای ما فراهم شده است.

وی با یادآوری این نکته که امام فرمود ما باید درهای نفت را ببندیم و تکیه به نفت نداشته باشیم، گفت: امروز دشمن بزرگ‌ترین فرصت را فراهم کرده است تا در چاه های نفت بسته شود، اما برخی آن را تبدیل به تهدید کرده‌اند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: ما در کنار یکدیگر جمع شده ایم تا این خیزش بزرگ را انجام دهیم چراکه راه مبارزه با آمریکا کار و خدمت به مردم است و این نکته را امام و مقام معظم رهبری همواره تاکید کرده‌اند.

قالیباف همچنین اظهار داشت: امیدوارم در دوم اسفندماه همزمان با روز انتخابات، اولین قدم گام دوم انقلاب اسلامی را برای نجات اقتصادی کشور برداریم و در این مسیر مجاهدت کنیم.

قالیباف در ادامه نشست مسئولان استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه فلسفه حضور ما در این جمع، گفت‌وشنود برای انتخابات پیش رو است، اظهار داشت: لازمه این کار ارائه توصیف از شرایطی است که انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز با آن رو‌ به روست.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید درک دقیقی از زمانه فعلی داشته باشیم، ادامه داد: اگر ما در یک دیدگاه کلی به حوادث نگاه کنیم، خواهیم دید امروز حوادثی با سه سطح در دنیا در حال رخ دادن است.

وی بر همین اساس افزود: یک‌ سطح از این شرایط، حرکت‌های آمریکاست که همچنان می‌خواهد سیطره خود را بر دنیا حفظ کند و بی شک یکی از حرکت‌های بزرگ اسلامی و انقلابی دنیا تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است که در مهم‌ترین منطقه دنیا یعنی خاورمیانه در مقابل اهداف آمریکا ایستاده است‌.

با توجه به سخنان قالیباف ذکر چند نکته را لازم دانستیم که آنها را خطاب به ایشان بیان می کنیم:

  1. شما که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  هستید چطور در جریان برنامه های دولت قرار نداشتید و اگر هم داشتید چرا مخالفت خود را علنی نکرده و با مردم به اشتراک نگذاشتید که حالا امروز به ناکارآمدی دولت دامن می زنید و ایشان را مورد همه نارضایتی های مردمی می دانید؟
  2. شما هنوز پرونده های باز در شهرداری  تهران  در خصوص تخلفات دارید که تعیین و تکلیف نشده است پس چطور می خواهید اقتصاد کشور را نجات دهید در حالی که سابقه شما چیز دیگری را نشان می دهد!
  3. آیا بهتر نیست در سخنان خود از شعارهای پوپولیستی پرهیز کرده و بیشتر به واقعیات رو آورید؟امروز مردم پایتخت با مشکلات فراوانی روبرو هستند و قطعا منشا مشکل از نهادی بوده است که شما ریاست آن را برعهده داشتید پس سخن از حل مشکلات مردم کمی قابل تامل است.
  4. کارنامه هر شخصی در پست های مختلف می تواند سنگ محکی برای ارزیابی آن شخص باشد ؛ کارنامه شما نشان دهنده حضور یک قهرمان برای حل مشکلات نیست و باید این رادر نظر بگیرید که شما نمی توانید یک قهرمان باشید.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات