رفتن به بالا
  • دوشنبه - 6 آوریل 2020 - 19:34
  • کد خبر : ۶۱۱۹
  • چاپ خبر : دود «ناهماهنگی» در چشم مردم
تصمیمات آتش به اختیار دستگاه ها بدون هماهنگی، به ضرر مردم است

دود «ناهماهنگی» در چشم مردم

به گزارش صدای اصلاحات ، با شیوع ویروس کرونا در ایران اقداماتی هر چند دیر برای کنترل این ویروس انجام گرفت که از جمله این اقدامات تعطیلی کسب و کار ها و ادارات بود. حالا اما وزارت صمت در اقدامی ناگهانی و ناباورانه دستورالعمل بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار را ابلاغ کرده […]

به گزارش صدای اصلاحات ، با شیوع ویروس کرونا در ایران اقداماتی هر چند دیر برای کنترل این ویروس انجام گرفت که از جمله این اقدامات تعطیلی کسب و کار ها و ادارات بود.

حالا اما وزارت صمت در اقدامی ناگهانی و ناباورانه دستورالعمل بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار را ابلاغ کرده است !

این دستوالعمل که می تواند به شیوع هرچه بیشتر زنجیره کرونا دامن بزند صدای وزیر بهداشت را هم در آورد و ایشان در نامه ای به رئیس جمهور به انتقاد از دستورالعمل وزارت صمت پرداخت.

متن این نامه به شرح زیر است:
به استحضار می‌‌رسد مدت‌‌هاست گروهی شبانه روز در حال تدوین پروتکل‌‌های متعدد جهت محیط‌‌های مختلف اجتماعی، اداری، کسب و کار، خدماتی و علمی و فرهنگی هستند و تعداد قابل توجهی را به دستگاه‌‌های ذیربط ابلاغ نموده‌‌اند. اخیرا جهت گام دوم فاصله گذاری منطقی تحت عنوان “فاصله گذاری هوشمند “ با همکاری نماینده دستگاه‌‌ها، اصناف و جوامع هدف و با کمک صمیمانه وزارت کشور در تمام ایام تعطیلی مشغول تدوین دستورالعمل‌‌های بازنگری شده بر حسب نوع و محل انجام فعالیت‌‌ها هستیم که با توجه به شرایط اپیدمیولوژیک استان‌‌ها طبقه بندی و اعلام نمائیم.

متأسفانه ناگهان اخیراً بدون اطلاع ستاد نامه‌‌ای توسط قائم مقام محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت به کلیه استان‌‌ها ابلاغ شده که عملاً دستور العمل اداری برای بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار تلقی می‌‌شود که این شیوه با نقش، مسئولیت و جایگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مغایرت دارد.

ضمن اعتقاد راسخ اینجانب و وزیر محترم کشور و دیگر همکاران‌‌مان به کمک هرچه زودتر به کاهش اثرات اپیدمیولوژیک کرونا بر اقتصاد کم بنیه کشور و تدوین پروتکل برای بازگشایی فعالیت‌‌های اقتصادی با اولویت ویژه، قویا اعلام می‌‌کنیم که هر گونه تصمیم آتش به اختیار توسط هر دستگاه دولتی، غیردولتی، فرهنگی، مذهبی و غیره که مورد تائید نباشد شعله‌‌هایش به سرعت دامن نظام سلامت و متعاقب آن اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

اگر امروز کاهش التهاب اولیه مشاهده می‌‌شود و کشور در شرایط مناسب تری در مقابل هجوم ویروس قرار دارد علاوه بر مرحمت الهی، آثار مدل مدیریت مبتنی بر کارشناسی، تدبیر و حمایت جمعی و گام‌‌های برنامه‌‌ریزی شده است که پیموده‌‌ایم. کوچکترین حرکت نسنجیده و غیر منطبق با نظر کارشناسی آسیب‌‌های غیر قابل جبرانی در پی خواهد داشت که حداقل در نظام سلامت امکان ایستادن در مقابل هجمه‌‌هایش میسر نیست.
ناهماهنگی بین دستگاه های دولتی که چندی پیش هم در خصوص تولید ماسک ها نمایان شده بود حالا امروز باز هم سر بازکرده و این فقط به دست رئیس جمهور قابل حل است.
امروز هرعمل آتش به اختیاری از سوی دستگاه های دولتی بدون مشورت و هماهنگی می تواند بنزینی بر شعله های سوزان کرونا باشد.
از رئیس جمهور محترم درخواست داریم تا نظارت بیشتر بر دستگاه های تحت امر خود را در دستور کار قرار دهد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات