رفتن به بالا
  • دوشنبه - 6 آوریل 2020 - 19:29
  • کد خبر : ۶۱۱۵
  • چاپ خبر : نقش مهم جوانان در تحقق جهش تولید
اهمیت «جوانان» در رشد اقتصاد پویا از دیدگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) ؛

نقش مهم جوانان در تحقق جهش تولید

صدای اصلاحات – روز جوان در کشور ایران برابر با ۱۱ شعبان، میلاد حضرت علی اکبر (ع) فرزند امام حسین (ع) است. روز جوان ۹۹ برابر است با ۱۷ فروردین. روز جوان روزی است که به پاسداشت این قشر عظیم از جامعه نامگذاری شده است. بخشی از جامعه که با توجه به مشکلات فراوان قلب […]

صدای اصلاحات – روز جوان در کشور ایران برابر با ۱۱ شعبان، میلاد حضرت علی اکبر (ع) فرزند امام حسین (ع) است. روز جوان ۹۹ برابر است با ۱۷ فروردین.

روز جوان روزی است که به پاسداشت این قشر عظیم از جامعه نامگذاری شده است. بخشی از جامعه که با توجه به مشکلات فراوان قلب تپنده کشور را تشکیل می‌دهند.

جوان را بایستی به حال خود رها کرد تا غرق در افکارش شود ولی از دور بر او نظارت کرد که از این دوران طلایی بهره ببرد. از یک جوان نمی‌توان انتظار داشت که مانند افراد پیر و سالخورده محتاط باشد و در یک چارچوب خاص عمل کند. جوانی به آزادی عمل است، به افکار جذاب برای ایده‌های نو، نه بسته شدن در بند قواعد زندگی.

جوان را باید درک کرد، باید فهمید، باید شناخت و باید زیر پای او پلهای شد تا بالا رود. بالا رفتن او ارتقا همه جامعه است رشد و بالندگی کشور را در پی دارد و در آخر مایه افتخار و سربلندی همه خواهد شد.

دیدگاه های مختلفی راجب جوانان در روز جوان در تاریخ ایران بیان شده که دیدگاه مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی از نقش جوانان در پیامی  در سال ۱۳۹۳ به جشنواره مردمی اقتصاد مقاومتی و جشن روز جوان  که توسط حزب مردمی اصلاحات برگزارشد ، ارسال گردیده که در این روزهایی که مقام معظم رهبری سال  را سال جهش تولید نامیده اند خواندن این پیام خالی از لطف نمی باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

همزمانی برگزاری جشنواره مردمی اقتصاد مقاومتی و جشن روز جوان، علاوه بر حسن سلیقه، نشان از اهمیت واژگان «مقاومت» ،«مردم» و «جوانان» در ابعاد اقتصادی سیاسی و اجتماعی برای فرهنگ امت و ملتی است که اسلام و ایران را به عنوان نگین انگشتری خویش در دین و ملت برگزیده اند.

نخبگان و فرهیختگان به خوبی می دانند هدف از طرح اقتصاد مقاومتی برای کشوری که می‌خواهد در دهکده جهانی فراصنعتی امروز عزتمندانه زندگی نماید کشیدن سیم خاردار های سیاسی و نظامی در مرزهای جغرافیایی و عقیدتی نیست و اصولاً نظامی که بر پایه اعتدال به عنوان آموزه اصیل اسلامی شکل گرفته ، مقاومت را در تقویت عوامل تداوم حیات از جمله مسائل اقتصادی می داند و میانه روی به عنوان یک ارزش در معنای لفظی و محتوایی اقتصاد نیز نهفته است.

 روی دیگر این سکه توجه جدی به عزم و اراده جوانان است که اگر در مسیر آرمان های علمی و عملی درست مدیریت شوند و عقل و احساسشان فراتر از میل های سیاسی برای خدمت به منافع ملی و دینی تقویت گردند ظرفیت های مادی و معنوی ایران اسلامی نه تنها اقتصاد مقاومتی را منتج و خودکفایی می نماید ، بلکه بر اساس برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور سیاست های کلی اصل ۴۴ که اجرای آنها می توانست یک انقلاب اقتصادی باشد اهداف و چشم انداز ۲۰ ساله نظام را با همه عقب افتادگی های سال های اخیر تامین می نماید که البته یادآوری تلخی ها و تجزیه و تحلیل علل آن شاید زیبنده شیرینی جشنی نباشد که به مناسبت میلاد یادگار عزیز پیامبر (ص) حضرت علی اکبر برپا شده است.

اینجانب با تبریک این روز فرخنده به همه مردم مخصوصاً جوانان و تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این مراسم امیدوارم با همکاری و همدلی همگانی شاهد تقویت همه ملزومات اقتصاد مقاومتی باشیم که شاخص‌های انکارناپذیری در فرهنگ و سیاست با همه ابعاد داخلی و خارجی دارد.

 اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

آنچیزی که حضرت ایت الله هاشمی رفسنجانی به انها به عنوان سه عضو مهم در اقتصاد کشور اشاره نموده است ، «مقاومت» ، «مردم» و «جوانان» هستند که حلقه های بسیار مهم زنجیر اقتصاد کشور ایران را تشکیل می دهند.

این پیام به خوبی نشان می دهد که نقش جوانان برای پیشبرد اهداف اقتصادی می تواند بسیار مهم باشد و مسئولین باید اهمیت این قشر از جامعه را به خوبی درک نمایند تا بتوانیم درک خوبی از سال جهش تولید داشته باشیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


تبلیغات

تبلیغات