دولت روحانی تفکر «سرمایه داری» را دنبال می کند
دولت روحانی تفکر «سرمایه داری» را دنبال می کند

به گزارش صدای اصلاحات ؛ باتوجه به گران شدن نرخ بنزین اعتراضات گسترده ای در میان مردم در شهرهای مختلف شکل گرفته است. دولت این گرانی را به نفع مردم دانسته و بحث عدالت اجتماعی را مطرح نموده است؛کارشناسان مسائل اقتصادی اما این تصمیم را بی برنامه دانسته و معتقدند دولت در پشت پرده این […]

به گزارش صدای اصلاحات ؛ باتوجه به گران شدن نرخ بنزین اعتراضات گسترده ای در میان مردم در شهرهای مختلف شکل گرفته است.

دولت این گرانی را به نفع مردم دانسته و بحث عدالت اجتماعی را مطرح نموده است؛کارشناسان مسائل اقتصادی اما این تصمیم را بی برنامه دانسته و معتقدند دولت در پشت پرده این تصمیم هدفی را دنبال می کند.

در این خصوص با حجت الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در مورد هدف های پشت پرده ای که می تواند وجود داشته باشد گفتگو کردیم:

صدای اصلاحات :به نظر شما دلیل اصلی این گرانی چه می تواند باشد؟

اول اینکه بنده مخالف گران شدن بنزین و حتی اجناس و ارزاق مردم هستنم چرا که دولت آنقدر در آمد دارد که بتواند بجای اینکه دست در جیب مردم ببرد  دست در جیب خودش کند و هزینه ها را بجای انکه بر مردم متحمل کند خودش متحمل شود.

فومنی افزود ، دولت روحانی با سیاست های غلط باعث نابود کردن ارزش پول ملی و گران شدن  نرخ ارز از قیمت اولیه خود بیشترین آسیب را به قشر ضعیف جامعه وارد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد ، دولت روحانی تفکر سرمایه داری را دنبال می کند و در این اندیشه از بین بردن افراد مستضعف و محروم زیر دست و پای سرمایه داران مطرح است.

فومنی گفت : دولت روحانی از همان آغاز دوره خود بدنبال حذف یارانه و حتی مخالف دونرخی شدن بنزین بود و آن را عامل فساد می دانست ولی نمی دانم چطور به یکباره تصمیم به چنین کاری را گرفته است.

تمام کشور هایی که نفت دارند بودجه کشور خودرا از منابع نفتی و پتروشیمی تامین می نمایند نمی دانم دولت ما برای چه می خواهد بودجه نفت را از هزینه ها کسر نماید آیا دست هایی پشت پرده است؟ آیا دست هایی در کار است که می خواهد منافع افراد خاصی را براورده نمایند؟ مشخص نیست.

همچنین زارع فومنی اضافه کرد،مگر می شود بدون مصوبه مجلس نرخ بنزین را تغییر داد؟ مگردولت حق قانون گذاری دارد؟ حق تعیین نرخ به عهده مجلس است نه به عهده دولت .دولت اقای روحانی بدترین دولت تاریخ ایران است که در تمام برنامه های خود ضعیف عملکرده و هیچ نتیجه ای نگرفته است .تفکر دولت اقای روحانی تفکر لیبرال سرمایه داری است و هرکس پول بیشتری دارد بهتر می تواند زندگی کند و دیگران که ندارند باید زیر دست و پا له شود.

صدای اصلاحات :به نظر شما دولت چه هدفی را دنبال می کند؟

به نظر من هدف های شومی پشت این تصمیم است . باتوجه به مشکلات و فشار های منطقه خاورمیانه در کشور های عراق ، لبنان ،سوریه و یمن این تصیم در نهایت بی خردی و در شرایطی که وضعیت کشور ما در حوزه اقتصاد و معیشت در شرایط خوبی نیست  گرفته شده که در این وضعیت نباید با تصمیم گیری های غلط و اشتباه کشور را مورد تهدید و تشویش قرار داد.

این التهاب به نفع دشمنان قسم خورده انقلاب است و اگر اتفاقی بی افتد مسئول اصلی آن دولت آقای روحانی است چراکه این طرح در این زمان مطرح و اجرایی شده است.

در اینجا جا دارد دستگاه های نظارتی  قوه قضاییه و مجلس سریعا به این موضوع مهم ورود پیدا کنند و انگیزه های این تصمیم نادرست در این زمان غلط را مشخص نمایند.